ΠΟΨ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 1-0

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE  WWW.ERASITEXNES365.GR

Σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να ολοκληρωθεί με οποιοδήποτε σκορ, ο ΠΟΨ έκανε κατάθεση ψυχής απέναντι στη μάχιμη Τερψιθέα και επικράτησε με 1-0 για τον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ.

Οι πράσινοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον Λαμπρίδη στο 53ο λεπτό μετά από εξαιρετική ασίστ του Λεοντίου (μπήκε αλλαγή στο 46′) και κράτησαν αυτό το γκολ μέχρι το τέλος. Η Τερψιθέα θα μπορούσε να έχει προηγηθεί και με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Κολουκτσή στο 73′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Έπαιξαν οι : Χρανιώτης, Τσέλικας, Γιατράκος (46′ Λεοντίου (90′ Σύκας)), Κυρίτσης, Ζαχαρνούδης, Brahimllari (65′ Βεντούρης), Λαμπρίδης (65′ Μακρίδης), Μαραβελάκης, Διαμαντόπουλος (90′ Λιούσης), Αρναρέλλης, Γκόντζος.