ΠΟΨ-ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3-0

Απόσπασμα απο SITE WWW.ERASITEXNES365.GR

Με 3-0 ο ΠΟΨ επικράτησε του ΠΑΟΚ Ζωγρ. σε ένα ματς που πραγματοποιήθηκε κάτω από αντίξοες συνθήκες λόγω του δυνατού αέρα και του κρύου.

Ο ΠΟΨ ξεκίνησε δυνατά στο ματς με τους Λαμπρίδη και Κούρτη στο πρώτο δεκάλεπτο να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ Ζωγράφου, ισορρόπησε το ματς και με τον αέρα υπέρ του είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε σε δύο-τρεις περιπτώσεις, χωρίς όμως να κάνει την ιδιαίτερα μεγάλη φάση. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 34’, μετά από σούτ του Κασάπη, που απέκρουσε ασθενώς ο Ξενιτίδης και ο Λαμπρίδης κέρδισε το ριμπάουντ και σημείωσε το 1-0.

Στο 40’ ο ΠΟΨ είχε δοκάρι μετά από σουτ του Λαμπρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από τα πρώτα λεπτά η ομάδα του Ψυχικού έχοντας τώρα αυτή την εύνοια του αέρα κέρδισε μέτρα και μετά από φάση διαρκείας στο 63’ ο Μαραβελάκης με διαγώνιο σουτ, έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Ξενιτίδη πετυχαίνοντας το 2-0.

Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Κασάπης με εκπληκτικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή που έστειλε την μπάλα στο «γάμα» της εστίας των φιλοξενούμενων.

ΠΟΨ: Χρανιώτης, οικονόμου, Καπάνταης, Τσέλικας, Kούρτι, Παπαδόπουλος (90’ Ξενοκώστας), Λαμπρίδης (84’ Κυριαζής), Μαραβελάκης, Κασάπης, Λεοντίου (80’ Ουόγκο), Γκόντζος (77’ Ράπτης) .