ΠΟΨ-ΠΑΠΑΓΟΣ 0-3

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ  24-11-2018

Με τη σπουδαία του χθεσινή νίκη εκτός έδρας , όπου επικράτησε 3-0 του ΠΟΨ, όχι μόνον παραμένει στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας, αλλά τον βρίσκει να προηγείται ακόμη και με 7 πόντους από τους δεύτερους ΑΟΝΑ και Κηπούπολη, που έχουν από έναν αγώνα λιγότερο. Σε πολύ μεγάλη ημέρα βρέθηκε ο Παπαναστασίου ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του και ουσιαστικά έβαλε ένα μικρό λιθαράκι στη μεγάλη νίκη που σημείωσε ο Παπάγος εκτός έδρας επί του ΠΟΨ με το δείκτη να δείχνει το 3-0. Το σκορ άνοιξε στο 21’ με κοντινό πλασέ ο Καραθανάσης ύστερα από ωραίο συνδυασμό κάνοντας το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε και το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Παπαναστασίου με δύο δικά του προσωπικά γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Πιο συγκεκριμένα στο 53’ ο Δημήτρης Ταλιούρας έκλεψε την μπάλα έστρωσε στον Παπαναστασίου και αυτός με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Η ίδια φάση καρμπόν στο 81’ με τους ίδιους πρωταγωνιστές και τον Παπαναστασίου να κάνει το 1-3 που ήταν και το τελικό. Διακρίθηκαν από τους γηπεδούχους οι Κούρτι και Λαμπρίδης και από τον Παπάγο ο Παπαναστασίου που σημείωσε δύο γκολ και ο Γωγιός. Καλή η διαιτησία των Στεργιώτη, Καλοπίση και Ψαρίδη.

ΠΟΨ: Κοντογεώργος, Τσελίκας (56’ Τερζής), Γκόντζος, Κούκος, Παπαδόπουλος Μπραχιμλάρη (73’ Αναγνωστόπουλος), Κούρτι, Μαραβελάκης, Κασάπης, Λεοντίου (86’ Ουόγκο), Λαμπρίδης (56’ Κοτσώνης)